Duża poduszka finansowa na nieprzewidziane wydatki związane z leczeniem różnego rodzaju chorób? To naprawdę świetny pomysł. Zawsze warto mieć fundusze, dzięki którym będziemy mogli mieć alternatywę w stosunku do tego, co proponuje NFZ.

 

Jest tylko jeden problem. Kto z nas faktycznie o takiej poduszce myśli i ją tworzy? Praktyka pokazuje, że odsetek takich osób jest naprawdę niewielki. Bardzo często okazuje się, że jeśli jesteśmy zdrowi,po prostu  nie myślimy o chorobie. A jeśli dysponujemy większymi funduszami,  okazuje się, że zawsze są inne, pilne wydatki: zakup samochodu, remont mieszkania, budowa domu itp. Inna sprawa, że jeśli chodzi o zdrowie,  często mamy w sobie przekonanie, że żadna groźna sytuacja nam się nie zdarzy. Co oczywiście jest prawdą, dopóki się nie zdarzy.

 

Oczywiście, zabiegi i operacje ratujące życie w ramach NFZ są wykonywane naprawdę szybko. Jednak nie piszemy tu o tego typu zabiegach. Bardziej chodzi nam o te, które wprawdzie nie ratują życia, ale znacznie poprawiają jego komfort. Do takich operacji możemy zaliczyć:

  • operacje okulistyczne np. laserowa korekcja wzroku,
  • operacje chirurgiczne np. przepukliny, przetoki, wycięcie węzłów chłonnych itp.
  • zabiegi stomatologiczne np. leczenie zębów pod narkozą u dzieci.
  • Koszt takich operacji i zabiegów może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jaki mamy wybór? Zbierać fundusze? Zostawić, może samo przejdzie? Czekać latami  w kolejce na NFZ?

 

A może po prostu zapłacić w ratach? Być może nie jest to rozwiązanie, które od razu przychodzi nam do głowy, ale jeśli już się zdecydujemy, okazuje się, że jest jednym z najlepszych.

 

Dlaczego?
Ceny usług medycznych ciągle wzrastają, dlatego może się okazać, że zbieranie funduszy na konkretną operację czy zabieg będzie dużo dłuższe niż początkowo zakładaliśmy.
Poza tym, im szybciej wykonamy dany zabieg, tym będziemy mieli większą szansę powrotu do zdrowia, bo w takich przypadkach czas niestety jest jednym z największych wrogów.
Inna sprawa, że spłacanie rat, gdy jesteśmy już po zabiegu, a nasze zdrowie doszło do normy, jest dużo bardziej dla nas komfortowe, niż zbieranie funduszy na zabieg, gdy szwankuje nam zdrowie. Tego typu aspekty również należy brać pod uwagę.
Jeśli już decydujemy się na raty, może pojawić się pytanie:

 

Jak uruchomić raty za usługi medyczne w iRaty?
Dokładnie tak samo, jak za każdy inny produkt. Wchodzisz na iRaty, wypełniasz wniosek i  czekasz na decyzję kredytową. Gotowe.  

Aktualności

Marzysz o własnej siłowni? Sfinansuj sprzęt w leasingu z iPay24!

Jesteś aktywny fizycznie, uwielbiasz fitness, crossfit i szeroko pojęty zdrowy styl życia, a przy tym chciałbyś przekuć swoją pasję w dobrze prosperujący biznes? Świetnie się składa, bowiem oznacza to, że…

Czytaj więcej

Sprzęt wędkarski w iPay24? Wiele opcji finansowania w jednym miejscu

Wędkarstwo to jedna z tych dziedzin aktywności, w której o sukcesie decyduje kilka czynników. Jedną bez wątpienia są umiejętności oraz wiedza, bez których niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego łowiska oraz skuteczny…

Czytaj więcej

Jak sfinansować przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej?

Już prawie wiosna – a wraz z nią długo wyczekiwany sezon komunijny. I choć niewątpliwie jest to ważne wydarzenie w życiu wielu rodzin, to nie ulega wątpliwości, że wiąże się…

Czytaj więcej