Leasing, to jedna z najpopularniejszych obecnie opcja finansowania, powszechnie stosowana w polskich przedsiębiorstwach zarówno dużych, jak i małych, w tym w jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Główne zalety? Brak konieczności zaangażowania dużego kapitału na zakup urządzeń i sprzętów niezbędnych do rozwoju firmy. Jednak leasing w iLease od iPay24 to coś znacznie więcej, niż zwykły leasing – to szybki, prosty i skuteczny sposób, który pozwoli Ci zapłacić za wszystko czego potrzebujesz tak prosto, jak zwykłym przelewem.

 

Czym jest leasing?

 

Leasing to innowacyjna metoda finansowania, która łączy w sobie cechy kredytu i wynajmu długoterminowego. Umożliwia finansowanie różnorodnych inwestycji, takich jak zakup pojazdów, maszyn czy mebli bez angażowania przy tym środków własnych przedsiębiorstwa. Leasingobiorca otrzymuje prawo do korzystania z przedmiotu leasingu na warunkach określonych w umowie, jednak nie staje się jego właścicielem do zakończenia umowy. Zobowiązany jest do regularnego uiszczania płatności, zazwyczaj miesięcznych lub kwartalnych, zgodnie z harmonogramem spłat.

 

Przedsiębiorstwa korzystające z leasingu mogą finansować zakup szerokiej gamy sprzętu, od pojazdów po specjalistyczne maszyny i urządzenia biurowe, w tym komputery i drukarki. W praktyce oznacza to możliwość nabycia sprzętu za niewielką część jego wartości i natychmiastowe rozpoczęcie korzystania, przy równoczesnej spłacie reszty kwoty w dogodnych, dostosowanych ratach. Dodatkową zaletą jest brak potrzeby ponoszenia jednorazowego, dużego wydatku oraz możliwość rozłożenia płatności, co pozwala na inwestycję w bardziej zaawansowane i nowoczesne urządzenie.

 

Porównanie leasingu z kredytem

 

Leasing i kredyt to różne opcje finansowania, każda z nich ma swoje specyficzne cechy. Kredyt daje większą elastyczność, umożliwiając finansowanie różnorodnych celów związanych z prowadzeniem działalności. W leasingu natomiast skupia się na konkretnym aktywie trwałym, który pozostaje własnością leasingodawcy aż do momentu jego wykupu. Przy kredycie, przedsiębiorca staje się właścicielem finansowanego sprzętu od razu po zawarciu umowy. Warto jednak pamiętać, że w iPay24 znajdziesz obie te formy finansowania, sprawdź tutaj przekonaj się która z nich będzie dla Ciebie najlepsza

 

iRaty -> https://iraty.pl/

iLease-> https://ilease24.pl/

 

Leasing online w iPay24

 

Tradycyjny proces leasingowy często kojarzył się z koniecznością gromadzenia dokumentacji, spotkaniami z doradcami i pielgrzymkami do bankowych oddziałów, a także z długimi i skomplikowanymi procedurami. Te czasy to już przeszłość. Dzięki iLease od iPay24, leasing urządzeń gastronomicznych jest możliwy bez wychodzenia z domu czy biura, o każdej porze dnia czy nocy, przez cały tydzień. Cały proces, od wyboru sprzętu, przez składanie wniosku, aż po jego weryfikację i dostarczenie sprzętu, przebiega w pełni online, z maksymalnym uproszczeniem procedur. Zakup sprzętu gastronomicznego przez iLease jest równie prosty, jak tradycyjne zakupy gotówkowe – wystarczy określić długość okresu spłaty, wysokość miesięcznych rat oraz kwotę wpłaty początkowej. Decyzja o przyznaniu leasingu wyświetli się na ekranie Twojego komputera, smartfona czy tabletu w zaledwie kilka minut. Cały proces został zaprojektowany tak, aby płatność leasingowa była tak prosta i intuicyjna, jak zwykły przelew bankowy.

 

Aktualności

Sprzęt wędkarski w iPay24? Wiele opcji finansowania w jednym miejscu

Wędkarstwo to jedna z tych dziedzin aktywności, w której o sukcesie decyduje kilka czynników. Jedną bez wątpienia są umiejętności oraz wiedza, bez których niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego łowiska oraz skuteczny…

Czytaj więcej

Jak sfinansować przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej?

Już prawie wiosna – a wraz z nią długo wyczekiwany sezon komunijny. I choć niewątpliwie jest to ważne wydarzenie w życiu wielu rodzin, to nie ulega wątpliwości, że wiąże się…

Czytaj więcej

Sprzęt AGD na raty? Wystarczy kilka minut!

Czy wiesz, że trwałość wewnętrznego mechanizmu standardowej lodówki szacuje się na około 5-6 lat? W przypadku pralek nie jest lepiej – bo choć żywotność pralek czołowych producentów szacuje się na…

Czytaj więcej